Orientální topy a podprsenky

Orientální topy, kostýmy, doplňky...vše kolem orientálního oblečení....tímto Vás vítám na těchto stránkách...

Jak zhotovit orientální kostým

Orientální podprsenka

Orientální podprsenka

Orientální podprsenku není problém ušít, je to ovšem časově náročné. Výsledek však stojí za to.

Pomůcky:  

 Nůžky, jehly, režné nitě, korálky, rolničky, flitry, třásně, lepidlo na textil, a jiné

http://monlor.wgz.cz/image/1927571

Na výrobu orientální podprsenky můžete využít horní díl plavek nebo jakoukoli podprsenku, ze které odstraníte veškeré doplňky, které by na první pohled poukazovali na to, že sloužila jako spodní prádlo.         

       http://monlor.wgz.cz/image/1927541

Nejdříve si promyslíme, jak by měla podprsenka vypadat. A v jakých barvách jí chceme. Já začnu šít růžovou podprsenku, kterou vidíte na obrázku a postupně vám sem budu vkládat obrázky, jak jsem podprsenku pošívala.

Pokud někdo umí pracovat s korálky, může si vytvořit ornamenty z korálků a poté je hned přišít. Možnosti jsou neomezené a na internetu najdete velkou spoustu inspirace.

Zde vám nabídnu pár orientálních ornamentů, je na vás jestli některý využijete.

http://monlor.wgz.cz/image/1927829

Podprsenku doporučuji vyšívat režnou nití, protože se netrhá. Začínejte většími díly. Pokud vlastníte lepidlo na látku, můžete spoustu dílů přilepit, ovšem musí se počítat s tím, že přilepené dílečky budou časem odpadávat. Po ušití některé části, udělejte ze strany uzlík, ovšem nitě nestříhejte, nechte je dlouhé alespoň 2cm.

Na podprsenku jsem nejprve našila tmavě červené třásně. Jsou sice dost hrubé, ale vypadají zajímavě. Na rozdíl od jemných třásní, stojí tyto pár korun. Aby nebyli vidět případné stehy, našila jsem přes vršek třásní zlaté penízky a ozdobila drobnými korálky a navršek našila kytičky. Ted zbývá už jen střed podprsenky a případné jemné doplnění.

http://monlor.wgz.cz/image/1952946

U podprsenky jsem dovyšila prostředek, obšila boky podprsenky a doplnila jemné zlaté kvítky. A čeká nás dokončení.

Radila jsem vám, nechat zauzlíkované provázky min. 2cm dlouhé. Na každý uzlík ted kápněte trochu lepidla na textil a nechte uschnout do té doby, než lepidlo zprůhlední. Poté můžete provázky ustříhnout těsně u uzlíku. Nitě se nikdy nerozvážou, ani při častém použití. Pokud použijete jakékoli jiné lepidlo než na textil, bude to také fungovat, ale uzlíky budou velmi tvrdé a budou vás dřít.

Tak doufám, že výsledek stojí za to. Klidně se pochlubte, ráda vaše výrobky vystavím v galerii. Budu se těšit.

                 

 

 

Žádné komentáře